کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

پلای وود تورو

 

پلای وود اولین بار حدودا 3500 سال پیش درمواد چوبی ساخته شده مصر باستان مشاهده شده است. در آن زمان چوب ها به شکل عمودی بریده شده و در دو جهت عمود بر هم متصل می شدند که می توان گفت به عنوان یک ماده ساختمانی شبیه به پلای وود امروزی استفاده می شده است. همچنین ۱۰۰۰ سال پیش در چین هم ورق های چوبی را به هم می چسباندند و برای ساختن مبلمان از این نوع ورق های چوبی بهم چسبیده استفاده میکردند. انگلستان و فرانسه نیز حدودا چند قرن پیش در ساخت تابلوهای خود از اصول تخته چندلایه استفاده میکردند. امروزه صنایع مختلف، استقبال فراوانی نسبت به استفاده از پلای وود نشان داده اند.

پلای وود چیست؟

پلای وود که به تخته چند لایه نیز معروف است، از چند لایه نازک چوب به هم چسبیده تشکیل شده است. چسباندن چند لایه نازک چوب، استحکام تخته چوب را نسبت به دیگر تخته ها بیشتر خواهد کرد، پلای وود از گذشته تا به امروز به دلیل طیف گسترده کاربرد خود، مورد استقبال افراد در زمینه های بسیاری از جمله تولید مبلمان، قالب بتن ساختمانی، صنایع دستی و تزئینی چوبی و حتی صنایع هوایی می باشد.

پلای وود  نسبت به ام دی اف و نئوپان از مقاومت بیشتری برخوردار است به دلیل نوع قرارگیری لایه های چسبیده روی هم و تغییر جهت دانه هر لایه نسبت به لایه های مجاور، از این رو محبوبیت و استقبال بیش از پیش این تخته در بین مشتریان بسیار زیاد است. نکته قابل توجه این که به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت در زمینه دریایی نیز کاربرد دارد.

تخته چندلایه در ابعاد بزرگ تولید می شود، از این رو به راحتی سطح بیشتری از محیط قابل پوشش می باشد و حس ناخوشایند ناهمواری در سطوح را به طور کامل برطرف می کند، این محصول از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه تر از محصولات مشابه میباشد و این امر آن را به ماده ای ایده آل برای ساخت و ساز تبدیل کرده است.

پلای وود تورو چیست؟

واردات نوع معروفی از پلای وود ها به نام Toro از کشور ترکیه انجام میشود. غالبا پلای وود تورو به دو دسته روکش دار و پلای وود تورو بدون روکش تقسیم میشود. پلای وود های تورو دارای یک ویژگی منحصر به فردی می باشند که باعث شده این پلای وود در بازار های جهانی از استقبال بالایی برخوردار شود، خصوصیت  آب بند بودن و استفاده از مواد اولیه روسی روز به روز  منجربه افزایش مشتریان در دنیا شده است.

قابل ذکر است بدانید بیشترین مصرف پلای وود روکش دار تورو در کشور ما، در صنعت قالب بندی بتن می باشد. پلای وود روکش دار تورو در سه نوع BEECH ، PINE و ecoBEECH تولید و به بازار عرضه میشود. در ادامه می توانید با انواع این محصول بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

پلای وود تورو روکش دار EcoBEECH

پلای وود تورو روکش دار EcoBEECH از لحاظ مشخصات مشابه پلای وود PINE می باشد. سطح این محصول مانند PINE از نوع فیلم فیس است و ابعاد و ضخامت آن با تخته چندلایی PINE یکسان می باشد. البته شایان ذکر است در تعداد لایه ها با پلای وود PINE متفاوت هستند، پلای وود PINE در دو نوع ۹ لایه و ۱۱ لایه تولید میشود ولی پلای وود ecoBEECH تنها ۹ لایه دارد.

پلای وود تورو روکش دار PINE

پلای وود تورو روکش دار PINE  بسیار مورد استقبال قرار گرفته. سطح این نوع پلای وود تورو از نوع فیلم فیس است و در ابعاد ۲۵۰۰*۱۲۵۰ و ۲۴۴۰*۱۲۲۰ تولید میشود. ضخامت این نوع تخته چندلایی بین ۱۸ میلیمتر و ۲۱ میلیمتر است. تعداد لایه های آن نیز ۹ لایه با ضخامت ۱۸ میلیمتر و ۱۱ لایه با ضخامت ۲۱ میلیمتر میباشد.

پلای وود تورو روکش دار BEECH

پلای وود های تورو روکش دار BEECH در نوع سطح با پلای وود PINE متفاوت می باشد، سطح این پلای وود تورو از نوع هگزا میباشد، ولی از لحاظ ابعاد همانند PINE است. ضخامت این نوع پلای وود تورو نیز مانند انواع قبلی از ۱۸ میلیمتر آغاز میشود و تا ۲۱ میلیمتر تولید و عرضه میشود. تعداد لایه های تشکیل دهنده این محصول نیز ۹ لایه میباشد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت این محصولات، نحوه خرید و خدمات پس از فروش شرکت سازه بتن با شماره های پایین سایت تماس حاصل فرمایید.

مزایای استفاده از پلای وود

مزایای استفاده از پلای وود بسیار زیاد است، این تخته چند لایه به دلیل انواع گوناگون و قابلیت های مختلفی که دارد، همواره یکی از انتخاب های اصلی تولیدکنندگان میباشد، زیرا تولیدات بسیاری از جمله پوشش دیوار، کف، سقف، پله ها و تولید قالب برای سازه های بتنی، مبلمان، سازه های چوبی و بسته بندی از پلای وود می باشد.


 • مقرون به صرفه و اقتصادی: دور ریزی تخته چندلایه به دلیل اینکه فضای بیشتری را پر میکند، نسبت به چوب های معمولی، کمتر می باشد و از این رو بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

 • شکیل بودن تخته چند لایه: تخته چندلایی از لحاظ ظاهری، بسیار زیبا و شکیل تر از چوب معمولی می باشد مخصوصا اگر روکش با کیفیت بر روی آنها کار شود.

 • با دوام و مستحکم: پلای وود، دوام و استحکام بالایی دارد زیرا همانطور که پیش تر گفته شد این محصول از روکش و چسب های خوب تشکیل شده که هر کدام از آنها، در مقابل ضربات شدید مقاومت خوبی از خود نشان میدهد .

 • عدم ترک خوردگی: پلای وود باعث شده تا در هنگام پیچ یا میخ کردن، تخته دچار ترک خوردگی یا پیچ خوردگی نشود در صورتی که در محصولات مشابه احتمال بروز چنین مشکلاتی مشاهده می شود.

 • مناسب برای سطوح خمیده: برای سطوح خمیده از تخته چندلایه با قابلیت انعطاف پذیری می توان بهره مند شد، از این رو میتوان در سطوح منحنی شکل مورد نظر را اجرا کرد.

 • سازگار با محیط زیست: آسیب رساندن به طبیعت بزرگترین دلیل جهت ساخت محصولات چوبی با پلای وود می باشد زیرا چوب کمتری نسبت به چوب های معمولی استفاده می شود و این امر سبب می شود تا درختان کمتری قطع شود و چوب بیشتری صرفه جویی میشود، که در این وضعیت نگران کننده جهان در زمینه محیط زیست بعترین ایده بهره وری از پلای وود است.

 • پلای وود ضد رطوبت: برخی از پلای وودها، به دلیل وجود چسب های ضد آب و مقاوم و استفاده از روکش با کیفیت، در مقابل رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارند و به ضد رطوبت معروفند.

 • عایق گرما و سرما: به دلیل نوع قرارگیری لایه ها بر روی هم، پلای وود ها عایق سرما و گرما  هم محسوب می شوند ، می توان با اطمینان گفت از این نظر خیال مشتریان ما آسوده باشد.

 • کاربرد گسترده: پلای وود به دلیل قابلیت فراوانی که دارد، نسبت به چوب معمولی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است، از این رو در بسیاری از صنایع و مشاغل از پلای وود استفاده میکنند.

 • وزن کم و سبک: سبک بودن این تخته های چند لایه با توجه به استحکام بالایی که دارند بسیار شگفت انگیز است و به همین دلیل در مبلمان سازی بسیار مفیدتر می باشند.

 

خرید قیمت پلای وود خام ترک| قیمت خرید پلای وود روکشدار تورو ( ترک )

قیمت چوب تخته چند لایی ( سه لایی ) تورو و قیمت چوب پلای وود ترک نسبت به قیمت پلای وود روسی ارزان تر نیز میباشد.همچنین قیمت پلای وود روکش دار تورو و قیمت تخته سه لایی خام نیز متفاوت است.برای استعلام قیمت تخته سه لایی روکشدار با کارشناس فروش شرکت تماس برقرار کنید.بهترین قیمت تخته قالببندی و پلای وود با بهترین کیفیت را از ما بخواهید.قیمت تخته چند لایی ضد آب نسبت به قیمت تخته سه لایی معمولی نیز بالاتر است.شرکت آماده همکاری و بهترین قیمت پلای وود در سراسر نقاط کشور میباشد.همچنین قیمت پلایوود 18 میل و قیمت پلای وود 15 میل برای قالببندی مناسب میباشد و با توجه به ابعاد پلای وود قیمت تخته پلای وود هم تغییر میکند.

 

 

روش ساخت پلای وود

ساخت پلای وود نیاز به درختان مناسب برای هدف مورد نظر و بریدن آن ها دارد، غالبا جهت ساخت پلای وود درختان بزرگ و قطور کاربرد دارد. در مرحله بعد تنه های بریده شده را داخل مخزن هایی از بخار قرار میدهند که تنه ها نرم شوند و برش آن ها آسان تر شود.

تنه نرم شده درختان مناسب روی دستگاه برش قرار میگیرند و در راستای طولی، به صورت ورقه ای آن را برش میدهند. برای اینکه ورق برش خورده عاری از هرگونه عیبی باشد، آن ها را از یک اسکنر عبور میدهند تا ایرادات احتمالی مشخص شوند. در مرحله آخر ورق ها باید به هم چسب بخورد و به هم متصل شود و با استفاده از دستگاه پرس، تخته ها به ابعاد دلخواه میرسند. گاهی جهت زیبایی محصول، از روکش بر روی تخته ها استفاده می شود.

پلای وودهای تورو

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

toro
toro01
toro02

پرسش و پاسخ

پلای وود یا Plywood چیست؟

تخته چوبی که در ساخت آن چند لایه چوب ورقه ورقه را با چسب های مخصوص و قرار گرفتن در دستگاه پرس، به یکدیگر می چسبانند و یک تخته چوب تشکیل میدهند.

کاربرد پلای وود چیست؟

به دلیل ویژگی های بارزی که پلای وودها از آن برخوردار هستند می توان آن ها را در کابینت، آلاچیق، درب، میز، کف پوش، روف گاردن و حتی عرشه کشتی  مورد استفاده قرار داد.

آیا پلای وود با محیط زیست سازگار است؟

ساخت پلای وود از مواد بازیافتی چوبی و پلاستیکی است که در مرحله اول از قطع بی رویه درختان جلوگیری خواهد شد، همچنین پلای وود در تمام شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی داشته است.

 

 • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

  واحد فروش: 09127088419                    مریم نیکان : 09919117016                         تلفکس : 02155852218

  ارتباط با ما
  ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .