کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

پلای وود سوزا

 

پلای وود اولین بار حدودا 3500 سال پیش درمواد چوبی ساخته شده مصر باستان مشاهده شده است. در آن زمان چوب ها به شکل عمودی بریده شده و در دو جهت عمود بر هم متصل می شدند که می توان گفت به عنوان یک ماده ساختمانی شبیه به پلای وود امروزی استفاده می شده است. همچنین ۱۰۰۰ سال پیش در چین هم ورق های چوبی را به هم می چسباندند و برای ساختن مبلمان از این نوع ورق های چوبی بهم چسبیده استفاده میکردند. انگلستان و فرانسه نیز حدودا چند قرن پیش در ساخت تابلوهای خود از اصول تخته چندلایه استفاده میکردند. امروزه صنایع مختلف، استقبال فراوانی نسبت به استفاده از پلای وود نشان داده اند.

پلای وود چیست؟

پلای وود که به تخته چند لایه نیز معروف است، از چند لایه نازک چوب به هم چسبیده تشکیل شده است. چسباندن چند لایه نازک چوب، استحکام تخته چوب را نسبت به دیگر تخته ها بیشتر خواهد کرد، پلای وود از گذشته تا به امروز به دلیل طیف گسترده کاربرد خود، مورد استقبال افراد در زمینه های بسیاری از جمله تولید مبلمان، قالب بتن ساختمانی، صنایع دستی و تزئینی چوبی و حتی صنایع هوایی می باشد.

پلای وود  نسبت به ام دی اف و نئوپان از مقاومت بیشتری برخوردار است به دلیل نوع قرارگیری لایه های چسبیده روی هم و تغییر جهت دانه هر لایه نسبت به لایه های مجاور، از این رو محبوبیت و استقبال بیش از پیش این تخته در بین مشتریان بسیار زیاد است. نکته قابل توجه این که به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت در زمینه دریایی نیز کاربرد دارد.

تخته چندلایه در ابعاد بزرگ تولید می شود، از این رو به راحتی سطح بیشتری از محیط قابل پوشش می باشد و حس ناخوشایند ناهمواری در سطوح را به طور کامل برطرف می کند، این محصول از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه تر از محصولات مشابه میباشد و این امر آن را به ماده ای ایده آل برای ساخت و ساز تبدیل کرده است.

پلای وود سوزا چیست؟

پلای وود سوزا روکش دار را میتوان یکی از بهترین پلای وود در بازار های جهانی  معرفی کرد، این پلای وود به دلیل خصوصیاتی اعم از یکسان بودن لایه ها، عدم شکست در آنها، چسب مناسب و آب بند بودن طرفداران زیادی دارد. پلای وود سوزا روکش دار به دو دسته تقسیم شده است، دسته اول پلای وود سوزا روکش دار نوع فیلم فیس و دسته دوم پلای وود سوزا روکش دار نوع Deck350 می باشد. اگر تمایل دارید بیشتر در رابطه با انواع این محصول بدانید با ما همراه باشید.

پلای وود سوزا روکش دار فیلم فیس

پلای وود سوزا روکش دار فیلم فیس به دلیل لایه رزینی که دارد یکی از بهترین و مرغوب ترین پلای وود ها شناخته شده است، لایه رزینی در این نوع از پلای وود سوزا یک لایه محافظ تشکیل میدهد که عموما ویژه فضاهای خارجی میباشد. تخته های این پلای وود با چسب فنول آب بند به یکدیگر چسبیده میشوند و لبه های آنها توسط یک ماده آکریلیکی آب بند پوشش داده میشود تا مانع از نفوذ آب به داخل پلای وود شود. از این پلای وود بیشتر در صنعت ساختمان سازی و محیط های داخلی و خارجی استفاده میشود.

پلای وود سوزا روکش دار فیلم فیس غالبا در ابعاد ۱۲۲۰*۲۴۴۰*۱۲۲۰، ۱۲۵۰*۲۵۰۰*۱۲۵۰، ۲۴۴۰/۲۵۰۰ * ۱۵۰۰/۱۵۲۵، ۱۵۰۰/۱۵۲۵ * ۲۴۴۰/۲۵۰۰ و ۳۰۵۰*۳۰۰۰ * ۱۵۰۰/۱۵۲۵ تولید شده ضخامت این نوع از۶ میلی متر آغاز میشود و تا ۴۰ میلی متر نیز قابل تولید و در بازار ایران عرضه میگردد، شایان ذکر است در سازه بتن ابعاد این نوع پلای وود نسبت به خواست مشتریان میتواند متفاوت باشد. همچنین ۱۳ لایه در ساخت پلای وود سوزا روکش دار فیلم فیس استفاده شده است، سطح این تخته به دو صورت دو رو صیقلی و یک رو صیقلی و یک رو مش وجود دارد.

پلای وود سوزا روکش دار Deck350

نوع دیگری از پلای وود سوزا روکش دار Deck350 است که این نوع خاص از پلای وود ها ویژه قالب بندی با طرح شبکه ای بر روی سطح شناخته شده است. لبه های این نوع پلای وود با رنگ آکریلیکی پایه آب به منظور ضد آب بودن این محصول پوشش داده شده است. خطوط شبکه ای که در بالا ذکر شد در ابعاد ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلیمتر می باشد. استفاده از این خطوط باعث می شود تا  میلگرد بدون نیاز به اندازه گیری و عدم نیاز به علامت گذاری بر روی سطح پلای وود درست قرار بگیرد که برش پلای وود به طور قابل ملاحظه ای آسانتر می شود البته کاهش زمان نیروی کار، یکی از ویژگی های مهم این سیستم محسوب می شود.

ابعاد پلای وود سوزا روکش دار Deck350  غالبا ۱۲۲۰*۲۴۴۰*۱۲۲۰، ۱۲۵۰*۲۵۰۰*۱۲۵۰  در سازه بتن موجود و قابل عرضه  به  مشتریان گرامی می باشد. ضخامت این پلای وود از ۱۸ میلیمتر تا ۲۱ میلیمتر میباشد که از ۱۳ لایه تشکیل شده است ، همچنین سطح آن دو رو صیقلی است و از هر طرف آن میتوان تا بیش از ۳۰ بار استفاده کرد.

مزایای استفاده از پلای وود

مزایای استفاده از پلای وود بسیار زیاد است، این تخته چند لایه به دلیل انواع گوناگون و قابلیت های مختلفی که دارد، همواره یکی از انتخاب های اصلی تولیدکنندگان میباشد، زیرا تولیدات بسیاری از جمله پوشش دیوار، کف، سقف، پله ها و تولید قالب برای سازه های بتنی، مبلمان، سازه های چوبی و بسته بندی از پلای وود می باشد.


 • مقرون به صرفه و اقتصادی: دور ریزی تخته چندلایه به دلیل اینکه فضای بیشتری را پر میکند، نسبت به چوب های معمولی، کمتر می باشد و از این رو بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

 • شکیل بودن تخته چند لایه: تخته چندلایی از لحاظ ظاهری، بسیار زیبا و شکیل تر از چوب معمولی می باشد مخصوصا اگر روکش با کیفیت بر روی آنها کار شود.

 • با دوام و مستحکم: پلای وود، دوام و استحکام بالایی دارد زیرا همانطور که پیش تر گفته شد این محصول از روکش و چسب های خوب تشکیل شده که هر کدام از آنها، در مقابل ضربات شدید مقاومت خوبی از خود نشان میدهد .

 • عدم ترک خوردگی: پلای وود باعث شده تا در هنگام پیچ یا میخ کردن، تخته دچار ترک خوردگی یا پیچ خوردگی نشود در صورتی که در محصولات مشابه احتمال بروز چنین مشکلاتی مشاهده می شود.

 • مناسب برای سطوح خمیده: برای سطوح خمیده از تخته چندلایه با قابلیت انعطاف پذیری می توان بهره مند شد، از این رو میتوان در سطوح منحنی شکل مورد نظر را اجرا کرد.

 • سازگار با محیط زیست: آسیب رساندن به طبیعت بزرگترین دلیل جهت ساخت محصولات چوبی با پلای وود می باشد زیرا چوب کمتری نسبت به چوب های معمولی استفاده می شود و این امر سبب می شود تا درختان کمتری قطع شود و چوب بیشتری صرفه جویی میشود، که در این وضعیت نگران کننده جهان در زمینه محیط زیست بعترین ایده بهره وری از پلای وود است.

 • پلای وود ضد رطوبت: برخی از پلای وودها، به دلیل وجود چسب های ضد آب و مقاوم و استفاده از روکش با کیفیت، در مقابل رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارند و به ضد رطوبت معروفند.

 • عایق گرما و سرما: به دلیل نوع قرارگیری لایه ها بر روی هم، پلای وود ها عایق سرما و گرما  هم محسوب می شوند ، می توان با اطمینان گفت از این نظر خیال مشتریان ما آسوده باشد.

 • کاربرد گسترده: پلای وود به دلیل قابلیت فراوانی که دارد، نسبت به چوب معمولی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است، از این رو در بسیاری از صنایع و مشاغل از پلای وود استفاده میکنند.

 • وزن کم و سبک: سبک بودن این تخته های چند لایه با توجه به استحکام بالایی که دارند بسیار شگفت انگیز است و به همین دلیل در مبلمان سازی بسیار مفیدتر می باشند.

 

خرید قیمت پلای وود خام روسی| قیمت خرید پلای وود روکشدار سوزا

قیمت چوب تخته چند لایی ( سه لایی ) روسی و قیمت چوب پلای وود سوزا نسبت به قیمت پلای وود چینی گرانتر نیز میباشد.همچنین قیمت پلای وود روکش دار سوزا و قیمت تخته سه لایی خام سوزا نیز متفاوت است.برای استعلام قیمت تخته سه لایی روکشدار سوزا  با کارشناس فروش شرکت تماس برقرار کنید.بهترین قیمت تخته قالببندی و پلای وود با بهترین کیفیت را از ما بخواهید.قیمت تخته چند لایی ضد آب نسبت به قیمت تخته سه لایی معمولی نیز بالاتر است.شرکت آماده همکاری و بهترین قیمت پلای وود در سراسر نقاط کشور میباشد.همچنین قیمت پلایوود 18 میل سوزا و قیمت پلای وود 15 میل سوزا برای قالببندی مناسب میباشد و با توجه به ابعاد پلای وود قیمت پلای وود روسی هم تغییر میکند.

 

 

 

روش ساخت پلای وود

ساخت پلای وود نیاز به درختان مناسب برای هدف مورد نظر و بریدن آن ها دارد، غالبا جهت ساخت پلای وود درختان بزرگ و قطور کاربرد دارد. در مرحله بعد تنه های بریده شده را داخل مخزن هایی از بخار قرار میدهند که تنه ها نرم شوند و برش آن ها آسان تر شود.

تنه نرم شده درختان مناسب روی دستگاه برش قرار میگیرند و در راستای طولی، به صورت ورقه ای آن را برش میدهند. برای اینکه ورق برش خورده عاری از هرگونه عیبی باشد، آن ها را از یک اسکنر عبور میدهند تا ایرادات احتمالی مشخص شوند. در مرحله آخر ورق ها باید به هم چسب بخورد و به هم متصل شود و با استفاده از دستگاه پرس، تخته ها به ابعاد دلخواه میرسند. گاهی جهت زیبایی محصول، از روکش بر روی تخته ها استفاده می شود.

پلای وودهای  سوزا

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

soza01
soza02
soza03

پرسش و پاسخ

پلای وود سوزا روکش دار چند نوع دارد؟

 دو نوع از این پلای وود روکش دار وجود دارد که عبارتند از:

 • پلای وود سوزا روکش دار نوع فیلم فیس
 • پلای وود سوزا روکش دار نوع Deck350

ضخامت پلای وود های روکش دار چقدر است؟

ضخامت پلای وود های روکش دار سوزا از ۶ میلی مترشروع و تا ۴۰ میلی متر نیز تولید و قابل سفارش گیری است همچنین این پلای وود های روکش دار از ۱۳ لایه تشکیل می شوند.

پلای وود Deck 350 در چه ابعادی قابل تولید است؟

پلای وود Deck 350 در ابعاد ۱۲۲۰*۲۴۴۰*۱۲۲۰، ۱۲۵۰*۲۵۰۰*۱۲۵۰ قابل تولید و سفارش گیری می باشد ، همچنین ضخامت این نوع پلای وود از ۱۸ میلیمتر تا ۲۱ میلیمتر موجود میباشد و از ۱۳ لایه نیز تشکیل شده است .

 

 • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

  واحد فروش: 09127088419                    مریم نیکان : 09919117016                         تلفکس : 02155852218

  ارتباط با ما
  ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .