کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

قالب میز پرنده

بهترین راهکار جهت اجرای سقف و دال با کیفیت ایده آل و سریع، کمک گرفتن از سیستم قالب میز پرنده است. در این روش قالب پس از اجرای بتن ریزی توسط جک های چرخدار تا میزان قابل توجهی پایین میآید، تا از موانعی مانند تیرها که در مسیر خروج قالب قرار دارند به راحتی عبور نماید. سیستم قالب بندی با استفاده از میز پرنده علاوه بر سرعت بخشیدن به قالب بندی امکان قالب بندی همزمان و موازی را در کل پروژه ایجاد می‌کند. در ادامه بیشتر با این سیستم قالب آشنا شوید.

سیستم قالب میز پرنده چیست؟

قالب‌ میز پرنده یکی از انواع سیستم‌ قالب‌بندی سقف محسوب میشود که اجزای آن اسکافلد، تیرهای h20 و پلایوود می باشد. این سیستم‌ها برای قالب‌بندی وسیع مانند مجتمع تجاری، مال‌ اداری، پل‌سازی استفاده می شوند، وزن سبک، پایداری بالا، قابلت انعطاف بسیار خوب این سیستم همچنین امکان مونتاژ سریع در محل پروژه، دمونتاژ راحت و امکان جابجایی ساده توسط ترولی از ویژگی‌های این سیستم است.

در قالب میز پرنده، سیستم فریم‌های عمودی بر روی پاشنه‌ها نصب‌شده و سپس در مرحله بعدی مهارهای ضربدری، فريم ها را به یکدیگر متصل خواهد کرد و در ادامه پیچ‌های تنظیم را بر روی فریم ها قرار داده و باعث می‌شود تا اتصال به‌خوبی انجام شود.

در این سیستم ابتدا نصب فریم های عمودی بر روی پاشنه ها انجام می شود، در مرحله بعد مهارهای ضربدری،  فریم ها را به یکدیگر متصل می کنند. سپس پیچ تنظیم چهارشاخ بر روی فریم ها قرار داده می شوند. سیستم میزی که قبلا در محل کارخانه توسط H20  و پلای وود مونتاژ شده بر روی پیچ تنظیم ها قرار می گیرند. میزها در کنار یکدیگر قرار می گیرند و امکان بتن ریزی در یک مرحله را در سقف به پروژه می دهد. بعد از اتمام بتن ریزی، میز پرنده توسط ترولی از زیر سقف خارج می شود و سپس توسط شاهین به کمک تاور کرین به طبقات بعدی منتقل می شود.

پلای وودهای مورد استفاده در این سیستم، باید از مرغوب ترین پلای وودهای دنیا باشد . تمامی قطعات فلزی در این سیستم به صورت رنگ کوره ای تولید می شود که باعث افزایش کیفیت و دوام سازه می گردد. سیستم میزی امکان استفاده توسط جک های سقفی را به جای اسکافلد نیز به پیمانکار می دهند.

سیستم قالب میزپرنده قبلاً در محل کارخانه‌ها توسط اچ ۲۰، پلی وود مونتاژ و بر روی پیچ‌ها تنظیم می شود، در این سیستم امکان بتن‌ریزی در ۱ مرحله از سقف ایجاد می‌شود. بعد از اتمام بتن‌ریزی میز پرنده توسط تریلی از زیر سقف خارج و توسط شاهین و به کمک تاور کرین به طبقات بعدی منتقل خواهد شد.

قالب میز پرنده

کاربرد قالب میز پرنده

طراحی سازه‌های ساخته‌شده توسط این نوع قالب‌بندی براساس آخرین استاندارد ایران و آیین‌نامه آن صورت می‌گیرد. در این سیستم ارتفاع خالص دیوارها در هر طبقه حداکثر ۳ متر عرض و ضخامت دیوارها باید ۱۵ سانتی‌متر باشد.

نکته: سقف مقطعی اسمی دیوارهای سازه در سیستم قالب‌بندی میز پرنده باید حداقل ۸۰ درصد جهت‌گیری شود.رعایت حداقل مقاومت فشاری نمونه‌ای از استوانه ۲۲۵ مگا پاس‌کاری برای بتن‌سازی و حداقل تنش تسلیم ۴۰۰ مگا پاسگال برای فولاد الزامی می‌باشد.

تامین آرماتورهای اضافی در اطراف بای شوها براساس مبحث نهم مقررات ملی در این نوع سیستم قالب‌بندی کاملاً الزامی بوده و اجزای سازه‌ای براساس مبحث نهم باید انجام شود. در شرایط اقلیمی مختلف و آب‌وهوایی باید تمهیدات لازم برای طراحی و اجرا ساختمان با این روش صورت گیرد و اجرای جزئیات مناسب در محل اتصال دیوارهای غیر سازه نیز برای عدم مشارکت در سختی جانبی الزامی است. همان‌طور که می دانید به دلیل سرعت و کیفیتی که در اجرای سقف و بتن با کمک قالب‌بندی میز پرنده انجام می شود بیشتر این سیستم برای ساختمان‌های مرتفع که معمولاً به‌صورت تیپ هستند کاربرد دارد.

قالب بندی سقف میز پرنده

روش اجرا و استفاده از میز پرنده

پس از اینکه دیوارها بتن ریزی شد و آماده گردید قالب میز پرنده به طبقه مورد نظر انتقال داده می شود و در کنار یکدیگر قرار میگیرند و با استفاده از بست های ویژه به هم متصل میگردند، سپس آرماتور بندی سقف انجام شده و کاور مورد نظر هم رعایت میشود محل داکت ها و سوراخ های مورد نظر در سقف در هنگام قرار گیری میز پرنده تنظیم و رعایت میگردد و لبه های انتهایی قالب ها نیز با توجه به ارتفاع سقف پوشش داده میشود و در پایان بتن ریزی انجام میگیرد ، پس از حصول مقاومت بتن میز های پرنده را کاهش ارتفاع میدهند و از زیر بتن خارج میکنند و به کمک تاور کرین آنها را به طبقه بالاتر منتقل مکنند.

اجزاء تشکیل دهند قالب میز پرنده


 • چرخ: برای حرکت آسان میز پرنده بر روی سطح

 • پانل افقی: سطحی که در تماس با بتن قرار میگیرد و باید قبل از بتن ریزی به روغن رها ساز آغشته شود.

 • پایه عمودی: برای تکیه گاه میز پرنده استفاده میگردد.

 • تیر تقویتی پانل: به جهت افزایش مقاومت پانل افقی و در جهت عمود بر پانل نصب میشود.

مزایای استفاده از قالب میز پرنده


 • کاهش کارهای جزئی و همپوشانی فعالیت‌ها.

 • به کارگیری کمتر نیروی انسانی نسبت به سیستم قالب بندی مدولار.

 • کاهش زمان ساخت پروژه به طور بسیار چشمگیر.

 • صرفه جوئی در استفاده از منابع انسانی و نیروی کار به لحاظ کاهش زمان ساخت.

 • سرعت و کیفیت اجرای بالا.

 • امکان اجرای یک سقف از آپارتمان بزرگ در زمان بسیار کوتاه.

 • افزایش کیفیت سازه سقف با استفاده از سیستم قالب میزی.

 • با در نظر گرفتن سرعت در اجرا صرفه اقتصادی بالا.

 • قابلیت آموزش سریع و آسان به نیروی انسانی.

 • صرفه جویی در منابع معدنی و منابع انرژی.

قیمت قالب میز پرنده

سیستم قالب میز پرنده به دلیل داشتن استهلاک کم میتوان به دفعات در پروژه‌ها استفاده کرد، از این رو استفاده از آن برای پیمانکاران بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. برای اطلاع بیشتر و راهنمایی در ارتباط با خرید قالب میز پرنده و قیمت قالب میز پرنده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید. سازه بتن پس از محاسبات و طراحی نقشه سیستم قالب بندی، قیمت را به عنوان پیش فاکتور برای شما ارسال می‌کنند. این شرکت مقاومت و کیفیت بالای انواع سیستم قالب بندی را برای شما تضمین می‌کند.

سیستم قالب میز پرنده

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

mizparande01
mizparande02
mizparande03

پرسش و پاسخ

اجزاء تشکیل دهند قالب میز پرنده چیست؟

 • چرخ، پانل افقی، پایه عمودی، تیر تقویتی پانل

روش اجرا قالب میز پرنده چگونه است؟

قالب میز پرنده به طبقه مورد نظر انتقال داده می شود و در کنار یکدیگر قرار میگیرند و با استفاده از بست های ویژه به هم متصل میگردند، سپس آرماتور بندی سقف انجام شده و کاور مورد نظر هم رعایت میشود محل داکت ها و سوراخ های مورد نظر در سقف در هنگام قرار گیری میز پرنده تنظیم و رعایت میگردد و لبه های انتهایی قالب ها نیز با توجه به ارتفاع سقف پوشش داده میشود و در پایان بتن ریزی انجام میگیرد .

مهمترین کاربرد قالب میز پرنده چیست؟

 اجرای سقف و دال با کیفیت ایده آل و سریع

 

 • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

  واحد فروش: 09123761634                                                 تلفکس : 02155852218

  ارتباط با ما
  ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .