کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

اسکافلد چکشی کاپلاک

اسکافلد کاپلاک تشکیل شده از پایه های قائم و مهارهای افقی که به دلیل نداشتن ميله های مايل در نماکاری ساختمان کاربرد فراوانی دارد،  همچنین پایه اسکافلد کاپلاک در طول های 5/0 ، 1 ، 5/1 ، 2 ، 5/2 و 3 متر  تولید و عرضه میشود.

اسکافلد چکشی کاپلاک به عنوان کارآمدترین اسکافلد مدولار در کشور شناخته شده است زیرا در این نوع داربست با افزايش يا کاهش پايه عمودی و همچنین  مهارهای افقی میتوان آن را برای ارتفاعات مختلف، کاربرد گوناگون مانند اجرای تراز کردن زيرسازی، دال های بتنی، قالب برداری، مونتاژ قالب فلزی و غیره و تحمل بارهای متفاوت تنظيم کرد. نکته حائز اهمیت اینکه پايه های عمودی و مهارهای افقی در این داربست با ضربه چکش به قفل کن به يکديگر متصل و يا از هم جدا خواهند شد.

اسکافلد چکشی کاپلاک چیست؟

اسکافلد کاپلاک یک نوع داربست پرکار برد در انواع سازه و پروژه های سنگین و مرتفع است.  استفاده از این محصول در ارتفاعات  نسبت به سایر  داربست ها ایمنی بسیار بیشتری دارد. همچنین فرایند نصب و استفاده از آن نسبت به دیگر موارد بسیار راحت تر بوده و نیاز تخصص خاصی ندارد.

در اصطلاح دیگر اسکافلد کاپلاک به عنوان داربست فنجانی نیز خوانده می شود و بسیار ایمن و مستحکم  است. این محصول کاربری بسیار ساده ای دارد و حتی افراد بی تجربه به راحتی قادر هستند از آن استفاده کنند. به این ترتیب سرعت و روند کار در پروژه های بزرگ عمرانی را بسیار بهبود می بخشد.

اسکافلد کاپلاک  یک نوع داربست مقاوم با طول عمر بالا بوده و حتی پس از اتمام پروژه قابلیت فروش و استفاده در پروژهای عمرانی دیگر را نیز دارد. برخلاف سایر داربست های سنتی امکان تنظیم ارتفاع در این مدل داربست بسیار ساده بوده و با صرف اندکی زمان ارتفاع مورد نظر در دسترس کاربر قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که استفاده از داربست مذکور اغلب برای ارتفاعات بالاتر از 5 متر کاربرد دارد. البته در برخی مواقع در ارتفاعات کمتر از عدد قید شده نیز به کار می رود. اما به طور کلی استفاده از آن در ارتفاعات کم چندان رایج نیست.

نحوه استفاده از اسکافلد کاپلاک

همانطور که گفتیم اسکافلد کابلاک یک نوع داربست است و همانند همه داربست های دیگر به شکل خاص مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از اسکافلدی یا به عبارت دیگر در گام نخست یک مکان سفت و بسیار مستحکم  جهت قرارگیری پایه های آن در نظر گرفت. یکی از اصول ایمنی و استفاده درست از اسکافلد کابلای قرار دادن آن روی زمینی کاملا سفت و محکم است.  

سپس با کمک بست هایی که از قبل تهیه شده اند باید لوله ها به هم وصل شوند. بخش حساس نصب اسکافلدکابلاک همبن مرحله بوده و نیاز به دقت بالایی دارد. هرچند این کار نیاز به مهارت های تخصصی ندارد. اما تمرکز و دقت در آن بسیار مهم است و هرگونه اشتباهی به ایمنی آن لطمه خواهد زد.

البته فرایند نصب و استفاده از انواع اسکافلند متناسب با نوع آن نیز متفاوت است و مدل های مختلف این مدل داربست فرایند نصب مختص به خود را دارند. اسکافلد کاپلاک یا فنجانی اتصالات مشابه فنجان یا کاپلاک دارد که به شکل خاص و بسیار راحت به هم متصل می شوند.  

چند نکته مهم جهت استفاده از  اسکافلد کاپلاک

اسکافلد کاپلاک در ابعاد، اندازه و وزن های مختلف موحود است. بنابراین هنگام خرید این محصول باید وزن و ابعاد و اندازه آن متناسب با نوع پروژه انتخاب شود. به عنوام مثال برای انتخاب اسکافلد کاپلاک جهت بتن ریزی، باید گزینه ای انتخاب شود که وزن و استحکام بالایی دارد.

پایه هایی که برای داربست کابلاک انتخاب می شوند باید کاملا تراز باشند. به نحوی که فشار وارده به طور کاملا یکنواخت روی آن ها پخش شود. همچنین باید از بست های مناسب و مخصوص برای اتصال ان ها استفاده کرد. نصب و راه اندازی این مدل داربست ساده است اما نیاز به یک سری تجهیزات دیگر نظیر رابط داربست، مغزی، بست داربست و پایه دارد.  بنابراین باید در حین محاسبات هزینه خرید این موارد نیز در حساب و کتاب ها لحاظ شود.

مزایای اسکافلد چکشی کاپلاک

از مهم ترین مزیت هایی که در اسکافلد چکشی کاپلاک وجود دارد ، سبک بودن آن است که باعث شده است در پروژه های مختلفی از آن استفاده شود. از سوی دیگر این پایین بودن وزن محصول باعث شده است تا حمل و نقل آن بسیار آسان شود. نصب و مونتاژ بسیار سریع داشته که صرفه جویی در زمان شما میکند.

میتوانید در زیر سقف ها و نمای ساختمان ها از این داربست استفاده کنید. یکی دیگر از مزیت های مهمی که دارد این است که امکان اتصال سیستم پله به آن نیز وجود دارد. میتوانید از این محصول به عنوان پایه سیستم های مختلف میزی نیز استفاده کنید. این اطمینان خاطر را به شما بدهیم که این اسکافلد دارای قابلیت تحمل وزن بالای بتن است. از این رو استفاده از آن در سازه شما باعث میشود تا مقاومت و استحکام را بالا ببرید.

روش استفاده از اسکافلد چکشی کاپلاک

برای اینکه بتوانید اسکافلد چکشی کاپلاک را به درستی نصب کنید ، نیاز است که یک سری نکات را رعایت کرده و بدانید و در انجام آن ها کوشا باشید. پایه هایی که در این داربست وجود دارد استاندارد بوده و در ابعاد  1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 و 3 تولید شده و در بازار موجود میباشد. باید این را بدانید که هر 50 سانت که پایه ها را قرار دادید ، لازم است که یک قفل چدنی بر روی پایه های بزنید تا داربست مستحکم باشد. برای قفل کردن مهاری ها در پایه ها هم نیازی به پیچ و مهره نیست ، با ضربه چکش هم میتوانید این کار را انجام دهید. برای اینکه ارتفاع داربست را با سازه خود هماهنگ کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ، پایه ها را کم و زیاد کنید. اینگونه در موارد مختلف میتوانید از این محصول استفاده نمایید.

قیمت اسکافلد چکشی کاپلاک

اسکافلد چکشی کاپلاک نوعی داربست است که به صورت موقت در سازه ها استفاده میشود تا دسترسی کابر ها به هر نقطه ای از سازه را فراهم سازند. این محصول در پروژه های بزرگ و عظیم مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که اتصالات لازمه در این محصول بدون پیچ و مهره صورت میگیرد ، لازم است تا بعد از نصب به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. 

قیمت اسکافلد چکشی کاپلاک مانند دیگر محصولات بستگی به عوامل مختلف دارد از این رو نمی توان لیست قیمت در سایت درج کرد لذا جهت آگاهی از قیمت و مشاوره میتوانید با شماره های 09127088419 و 09123761634 تماس حاصل فرمائید و از خدمات و مشاوره رایگان سازه بتن بهره مند شوید.

سیستم اسکافلد چکشی کاپلاک

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

cuplock
cuplock01
cuplock02

پرسش و پاسخ

داربست کاپلاک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

  • داربست کاپلاک از پایه های عمـودی و مهاری های افقی در ابعاد مختلف تشکیل شـده اسـت

چرا این داربست به ملزومات اضافی نیاز ندارد؟

به دلیل اسـتفاده از اتصال فنجانی چدنی، مهاری ها به راحتی در داخل پایه ها قرار می گیرند .

در داربست کاپلاک قفل کن چدنی به چه صورت نصب می شود؟

هر 50 سانت یک قفل کن چدنی بر روی پایه ها تعبیه شـده اسـت. 

 

  • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

    واحد فروش: 09127088419                                              تلفکس : 02155852218

    ارتباط با ما
    ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .