کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

جک سقفی

جک سقفی مانند سایر تجهیزات قالب بندی و بتن ریزی، نسبت به شرایط ساخت و ساز و محل کاربرد آن انواع مختلفی دارد، گاهی ما فقط نیاز به نگهداری یک تیکه خاص یا یک آرماتور به عنوان پل خواهیم داشت و نیازی به استفاده از جک سقفی نمونه صلیبی و T شکل نداریم که در این مواقع استفاده از جک عراقی انتخاب درست تری می باشد و از لحاظ فضای کاری هم شرایط مناسبی ایجاد میشود.

ولی زمانی بخش مهمی از سقف باید با استفاده از جک سقفی پوشش داده شود که در این مواقع به کار بردن نمونه های صلیبی ثابت یا T شکل به ما کمک خواهد کرد و نسبت به هزینه های اجاره و خرید جک بیشتر بی‌نیاز خواهیم بود. البته باید وزن و ارتفاع مورد نیاز زا در نظر داشته باشیم که می‌تواند گزینه‌های ما را تغییر دهد. د رادامه با جک سقفی و انواع آن بیشتر آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

جک سقفی چیست؟

جک سقفی جک هایی می باشند  که برای ثابت نگه داشتن و تحمل میزان باری که سقف ایجاد میکند مورد استفاده قرار میگیرند. زمانی که زمان ساخت سقف ساختمان میرسد ، به یک تکیه گاه یا نگه دارنده نیاز میباشد که از فرو ریختن سقف هنگام بتن ریزی جلوگیری کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که زمان بتن ریزی تمامی سقف های ساختمان اعم از: طاق ضربی، تیرچه بلوک، یونولیت و وافل نیاز به یک نگه دارنده جهت پایداری و مقاومت بالا دارند که این ابزار همان جک سقفی یا جک ساختمانی می باشد مخصوصا در سقف های بتنی نیاز به  جک سقفی به شدت کاربرد دارد.

مشخصات جک سقفی

موردی که باعث شده است تا جک سقفی خیلی مورد استقبال و استفاده قرار بگیرد، مشخصات و ویژگیهای این محصول است. در قسمت پایینی جک سقفی از لوله استفاده شده است. این لوله ها در قطر 6 سانتی متری و ضخامت 2 میلی متری در جک موجود میباشند. در قسمت بالایی محصول نیز از لوله استفاده شده است با این تفاوت که قطر آن 5 سانتی و ضخامت آن 2.5 میلیمتر است. در حالت کلی باید بگوییم که از مهم ترین ویژگی هایی این محصول  این است که توان تا حداکثر 1.5 تن بار را به راحتی تحمل خواهد کرد.

کاربرد جک سقفی

جک سقفی کاربرد فراوان دارد و م یتوان به طور قاطع گفت یکی از تجهیزات ضروری در پروژه های عمرانی می باشد. جک سقفی در ساختمان سازی نیاز خواهد شد و فرقی هم ندارد که ساختمان چند طبقه خواهد بود. همان طور که گفته شد جک سقفی در ساختمان  برای ثابت نگه داشتن و تحمل وزن سقف تا پایان ساخت یک  طبقه کاربرد دارد.

جک سقفی در ضخامت مختلف  تولید خواهد شد از این رو اگر نیاز به یک جک سقفی با قدرت تحمل بالایی دارید باید جکی با ضخامت و قطر بالاتری انتخاب کنید. پس قبل از خرید جک سقفی باید میزان  وزن و باری که به جک وارد میشود را درنظر بگیرید.

وزن جک سقفی نیز در هنگام انتخاب و خرید باید در نظر گرفته شود. جک ها به دو صورت سبک و سنگین ساخته می شوند. جک سبک تحمل وزن کمتری دارند در صورتی که جک سنگین وزن،  فشار بالایی را تحمل می کنند. جک های سقفی قدرت و تحمل  بالایی دارند و می توانند به راحتی وزن و فشار سقف را تحمل کنند اما چیزی که برای جک سقفی از اهمیت ویژه ای  برخوردار است مرغوبیت و کیفیت آن است ، جک باید بتواند فشار سقف را تحمل کند و در زمین های سست ثابت بماند و  فرو نرود.

 

قیمت جک سقفی/خرید جک ساختمانی

قیمت جک سقفی بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که در مرحله اول تفاوت در طراحی این جکها واضح و مبراست، تغییرات قیمتی این نوع جک ها با توجه به اندازه و طراحی آنها خواهد بود که اندازه مورد نیاز جک سقفی با توجه به ارتفاع سقف مشخص میگردد. معمولاً هر چه اندازه جک عراقی بزرگتر باشد شما مجبور به پرداخت قیمت بالاتری برای آنها هستید.همچنین قیمت جک رزوه ای بستگی به نوع لوله و رزوه مصرفی نیز میباشد شرکت سازه بتن با استفاده از لوله سپاهان و رزوه های مهره فولادی رولینگی بهترین کیفیت جک را تقدیم مشتری میکند.برای خرید جک سقفی و استعلام قیمت جک ساختمانی با کارشناسان فروش ما تماس برقرار کنید.همچنین شرکت ما آماده ارسال جک سقفی در مشهد و شهرهای اطراف آن نیز میباشد.

انواع جک سقفی

جک سقفی از سه قسمت اصلی به نام نری، مادگی و رزوه ساخته شده که دارای انواع مختلفی است. شما به راحتی می توانید جک مورد نیاز خود را از بازار تهیه کنید. انواع جک سقفی عبارتند از :

 • جک سقفی صلیب ثابت
 • جک سقفی T شکل سیار
 • جک سقفی U شکل عراقی

جک سقفی را از لحاظ وزن و طراحی و اندازه در گروه های مختلفی  دسته بندی می شوند، هر کدام از این دسته بندی ها می تواند کاربرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین از لحاظ فنی یک دسته بندی دیگری هم وجود دارد که جک سقفی را در سه گروه کلی قرار می دهد درادامه کاربرد هرکدام از انواع جک سقفی را بررسی میکنیم با ما همراه باشید.

جک سقفی صلیب ثابت

جک سقفی صلیب ثابت به عنوان ساده ترین و پرمصرف ترین نوع جک در ساختمان سازی  معرفی شده است که قسمت صلیب آن ثابت و دارای یک رزوه در قسمت میانی می باشد تا به کمک آن ارتفاع جک تنظیم شود. پهن بودن قسمت صلیب این جک ها باعث شده که امکان استفاده از آنها در بخش مختلف سازه وجود داشته و به کمک آن ها فضای بیشتری از تیرچه و سقف پوشش داده شود. این نکته حائزاهمیت است که بدانید عدم تحرک در قسمت صلیب و انعطاف پذیری در طراحی باعث شد که در برخی موارد محدودیت داشته باشند.

جک سقفی صلیب دار همانطور که پیشتر گفته شد یکی از ساده ترین و پرمصرف ترین نوع جک در ساختمان سازی است، در این نوع جک ها قسمت صلیب آن ها ثابت است و رزوه آن در قسمت میانی قرار دارد. به کمک این رزوه می توان ارتفاع جک را تنظیم کرد. قسمت صلیب این نوع جک ثابت است و می توان از آن در تمام بخش های ساختمان سازی استفاده کرد و به کمک آن فضای بیشتری از سقف و تیرچه را پوشش داد، عدم تحرک  و انعطاف پذیری در قسمت صلیب باعث شده  که در برخی موارد محدودیت نیز داشته باشیم.

جک سقفی T شکل سیار

در جک سقفی T شکل سیار قسمت صلیبی متحرک تعبیه شده است از این رو می توان آنها را در زاویه های مختلف چرخاند و منجر به انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مدل جک سقفی صلیب ثابت میشود. البته به عقیده برخی از کارشناسان ممکن است این طراحی باعث تضعیف جک در تحمل بار سقف یا سازه های سنگین شود، اما باید بپذیریم که این طراحی به آنها کمک می‌کند که در سازه های مختلف کاربرد داشته باشند و تنوع در کارایی آنها بیشتر باشد. قسمت رزوه در قسمت میانی جک سقفی به کار گرفته شده تا امکان تنظیم ارتفاع آن ها راحت تر باشد.

جک سقفی U شکل عراقی

کاربرد جک عراقی نسبت به دو مدل قبلی کمتر است و تنها در برخی موارد خاص برای نگهداری تیرچه یا نگهداری پل استفاده می شود، دهانه کوچک جک سقفی به شکلU است که می‌تواند بخش کمی از یک سازه را بپوشاند و برای کسانی که به فکر اجرای تیر سقفی هستند بهترین انتخاب است. البته طراحی مختلفی برای تنظیم ارتفاع این موضوع در نظر گرفته شده تا برای ارتفاعات مختلف امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.

 

نکات ایمنی استفاده از جک سقفی

در استفاده از جک های سقفی باید دقت زیاد داشته باشید، تا تعداد جک هایی که کار میگذارید مناسب بوده و از پس فشارهای وارده بر بیاید. در واقع اگر در کار خود دقت نداشته باشید مشکلات جبران نشدنی در پی خواهد داشت. ایمنی در کار باعث میشود تا هم از تخریب سازه جلوگیری شود و هم از آسیب رسیدن به افرادی که در حال کار هستند. از این رو با یک محاسبه درست و دقیق، میتوانید از اتفاق های ناگوار جلوگیری کنید. جک های سقفی اگر به درستی و در مکانی مناسب بنا شوند، فشارهای زیادی را میتوانند تحمل کنند.

سیستم جک سقفی

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

jaksaghfi00
jaksaghfi001
jaksaghfi002

پرسش و پاسخ

کاربرد جک سقفی چیست؟

 • جک سقفی (ساختمانی) برای ثابت نگه داشتن و تحمل وزن سقف تا پایان ساخت یک طبقه ساختمان به کار میرود، کاربرد اصلی جک سقفی نگه داشتن سقف به طور موقت می باشد.

اجزاء تشکیل دهنده جک سقفی چیست؟

جک سقفی از ۳ قسمت اصلی به نام نری ،مادگی و رزوه تشکیل می شود.

میزان استفاده جک هالی سقفی چگونه است؟

جک های سقفی هر یک متر مربع یک عدد مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

  واحد فروش: 09127088419                                              تلفکس : 02155852218

  ارتباط با ما
  ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .