کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

اسکافلد مثلثی

داربست مثلثی یا اسکافلد مثلثی جدیدترین انواع اسکافلد ها است. اسکافلد مثلثی معمولا زمانی استفاده میشود که دسترسی به آنها دشوار است. داربست مثلثی باعث تامین ایمنی کارگران نیز می شود. اسکافلد مثلثی به منظور کفراژبندی دال های بتنی، زیرسازی پل ها و اجرای سقف با وزن زیاد، کاربرد دارد. کلمه اسکافلد انگلیسی است و معنی آن همان داربست می باشد.

توجه داشته باشید جهت استفاده از داربست مثلثی از استحکام سطح زمین و سفت بودن آن مطمئن باشید زیرا اگر استحکام زمین مناسب نباشد ممکن است پس از انجام بتن ریزی، پایه های داربست مثلثی در زمین فرو رود. از این رو جهت جلوگیری از این اتفاق نیاز است در زیر پایه های داربست مثلثی، تخته های زیر پایی قرار دهید. اسکافلد مثلثی را می توانید از کسانی که در کار تولید داربست فلزی فعالیت می کنند، خریداری کرد.

اسکافلد مثلثی چیست؟

داربست های مثلثی اصطلاحا اسکافلد مثلثی گفته می شود. اسکافلد مثلثی از جوش دادن لوله داربستی، به گونه ای که هیچ درز و شکافی در آنها دیده نشود، ساخته می شود. که باعث افزایش مقاومت لوله اسکافلد در برابر فشار و افزایش قدرت باربری داربست خواهد شد.

به منظور ساخت این نوع اسکافلد می توان از قاب های مثلثی با ارتفاع ۱۲۰ ، ۱۰۰ ، ۷۵ و ۵۰ سانتی متری استفاده کرد. میزان باربری هر باکس اسکافلد در هر متر مربع به نحوه آرایش باکس ها بستگی دارد. در اسکافلد بندی از اعضای مهاری با اندازه های ۱۲۰ و ۱۷۰ سانتی متری استفاده می شود.

اسکافلد مثلثی در دسته داربست های مدولار قرار دارد که به عنوان داربست موقت استفاده می شود. داربست مثلثی برای استفاده شدن در ارتفاعات بسیار زیاد مانند ساخت پل بسیار مناسب می باشند. اسکافلد مثلثی از مدل های محکم و مقاوم داربست ها می باشد که نسبت به سایر مدل های داربست مقرون به صرفه تر نیز هست.

کاربرد اسکافلد مثلثی

داربست مثلثی در بالاترین بخش ساختمان که قابل دسترسی نیست، کاربرد دارد. از مهم ترین کاربرد های داربست مثلثی، می توان به کفراژبندی دال های بتنی اشاره کرد همچنین در ساختن سقف های بزرگ دارای وزن زیاد کاربرد دارد.

اگر بخواهیم برخی از مزایای استفاده از اسکافلد را نام ببریم می توانیم به عنوان مثال به نحوه اتصال اجزای تشکیل دهنده این داربست اشاره کنیم. برای متصل کردن اجزای داربست مثلثی نیازی به استفاده از آچار های متنوع و سنگین نخواهید داشت. طراحی اجزای داربست به گونه ای انجام شده است که نیازی به افراد حرفه ای برای باز و بسته کردن آن نباشد، نصب و باز و بسته کردن این نوع اسکافلد به راحتی توسط کارگران ساده انجام پذیر است.

جهت حمل و نقل این نوع داربست به باربری زیاد نیاز ندارید. سرعت نصب شدن و بهبود روند ساخت و ساز از دیگر مزایای استفاده از داربست اسکافلد است.به طور  کلی می توان گفت:

 • نصب و اجرای اسکافلد به حدی آسان است که حتی توسط کارگران ساده نیز قابل اجرا می باشد.
 • کاربرد اسکافلد مثلثی موجب افزایش سرعت ساخت و ساز می شود.
 • استحکام و مقاومت داربست مثلثی بسیار بالاست.
 • اسکافلد مثلثی از قدرت باربری بالایی برخوردار است.
 • با تغییر نحوه اتصال لوله اسکافلد به یکدیگر، این میزان باربری به ۱۴ تن نیز افزایش می یابد.

جزئیات اسکافلد مثلثی

داربست مثلثی شامل اجزایی همچون میل مهار ضلعی و قطری، کفشک، سرجک سقفی قابل رگلاژ و پین می باشد. مهار ضلعی به صورت مورب بین دو عضو قائم داربست نصب می شود. مهار قطری نیز به صورت مورب بین دو المان افقی قرار داده می شود. در اسکافلد مثلثی از سرجک سقفی قابل رگلاژ به منظور تنظیم ارتفاع اسکافلد استفاده می گردد. کفشک ها بین پایه های داربست و زمین قرار داده می شوند. در این بخش لیست اجزای تشکیل دهنده داربست مثلثی یا همان اسکافلد را ارائه می دهیم. اجزای داربست مثلثی عبارتند از:

 • صفحه کفی
 • پیچ تنظیم
 • میل مهار افقی و مایل
 • پین های داربست

جدول وزن اسکافلد مثلثی

نام ابعاد وزن
داربست مثلثی 120*100 10.5kg
داربست مثلثی 120*75 9kg
داربست مثلثی 120*50 8kg
مهار عرضی 120 4.5kg
مهار قطری 170 5kg
کفشک 14 1.5kg

نصب اسکافلد مثلثی

اولین مرحله در اجرای اسکافلد مثلثی ، بررسی استحکام زمین است. به طوری که اگر زمین زیر اسکافلد مثلثی سفت نباشد باید از تخته های زیرپایی استفاده نمود. زیرا در غیر این صورت ، احتمال فرو رفتن پایه های داربست مثلثی در زمین و به هم خوردن تعادل آن وجود دارد.

مرحله بعدی بررسی تراز بودن زمین است. در صورت تراز نبودن زمین ، بار و فشار حاصله به طور یکسان به تمامی پایه ها وارد نمی گردد. این امر موجب تقلیل ایمنی و تعادل داربست می شود.

لوله های اسکافلد باید به کمک بست به یکدیگر متصل گردند. بدین منظور ابتدا چهار عدد پاشنه به شکل مربعی قرار داده می شود. پس از آن چهار عدد میل مهار به صورت مربع روی پاشنه ها نصب می گردد. در مرحله بعد میل مهار اریب را اجرا می نمایند. سپس پایه های داربست داخل پاشنه ها نصب شده و برای تثبیت آن از پیچ تنظیم استفاده می شود.

در اسکافلد بندی باید دقت داشت که هیچ یک از لوله ها دارای درز و شکاف نبوده و بست های مورد استفاده نیز دارای خمیدگی و یا شکستگی نباشند.

قیمت اسکافلد مثلثی/خرید اسکافلد/خرید داربست مثلثی/قیمت داربست مثلثی

قیمت اسکافلد مثلثی به اجزاء تشکیل دهنده آن بستگی دارد زیرا کیفیت داربست مثلثی را، متریال سازنده آن بالا می برد، وزن داربست مثلثی متغیر می باشد و یک عامل دیگری که بر قیمت اسکافلد و قیمت داربست مثلثی تاثیر می گذارد، وزن این نوع داربست می باشد.

به طور کلی میتوان گفت قیمت اسکافلد وابسته به نوع و کیفیت اجزای مورد استفاده در ساخت آن می باشد، مانند وزن اسکافلد، قیمت لوله اسکافلد که برای ساخت آن می توان از لوله های با ضخامت های مختلف استفاده کرد که بر این اساس قیمت لوله اسکافلد نیز متفاوت است. داربست مثلثی قابلیت استفاده مجدد نیز دارد.

نکات ایمنی استفاده از اسکافلد مثلثی


 • میدانید که داربست ها به صورت موقت در جلوی سازه ها بنا میشوند تا به تمامی نقاط بتوان دسترسی داشت.

 • اسکافلد مثلثی برای پروژه های عظیم با ارتفاع زیاد استفاده میشود.

 • از این رو زمانی که نصب را انجام دادید ، داربست را چک کنید تا از محکم بودن آن اطمینان پیدا کنید.

 • همچنین میتوانید با استفاده از طناب های مخصوص در ارتفاع های زیاد خود را به یک قسمت از داربست ببندید.

 • اینگونه در صورت سقوط ناگهانی با زمین برخورد نداشته و آسیبی به شما وارد نمیشود.

سیستم اسکافلد مثلثی

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

mosalasi00
mosalasi001
mosalasi002

پرسش و پاسخ

داربست مثلثی یا اسکافلد چیست؟

 • داربست مثلثی یا اسکافلد مدلی از داربست های مدولار بوده و به داربست موقت گفته می شود، اسکافلد مثلثی جهت ارتفاعات بسیار زیاد مانند ساخت پل بسیار استفاده می شود. معنای اسکافلد که یک کلمه انگلیسی می باشد، همان داربست می شود.

اجزای تشکیل دهنده اسکافد مثلثی چیست؟

صفحه کفی، پیچ تنظیم، میل مهار افقی و مایل، پین های داربست

مهم ترین کاربرد اسکافلد مثلثی چیست؟

جهت کفراژبندی دال های بتنی مهمترین کاربرد اسکافلد مثلثی است و از دیگر کاربرد های داربست مثلثی می توان به استفاده در زمان ساختن سقف های بزرگ دارای وزن زیاد، اشاره نمود.

 

 • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

  واحد فروش: 09127088419                                              تلفکس : 02155852218

  ارتباط با ما
  ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .