کلینیک ساختمانی سازه بتن | تولید انواع کالاهای ساختمانی

میان بلت پلاستیکی

 

 

قیمت خرید و فروش میان بلت آب بند پلاستیکی

 جهت بتن ریزی انواع دیوارهای بتنی اعم از دیوارهای برشی ، دیواره مخازن ، استخرها ، کانالهای انتقال آب ، تونل ها ، سدها و ... باید عملیات قالب بندی مناسب با ضخامت و قطر دیواره و نوع کاربری انجام شود.
تقریباً در 95 درصد سیستم های قالب بندی دیوار، جهت مهار فشارهای هیدرواستاتیکی بتن در هنگام بتن ریزی ، می بایست تمهیدات لازم برای مهار قالبها جهت جلوگیری از باز شدن قالبها و از هم گسیخته شدن آنها اندیشید.

از مهم ترین تجهیزات در مهار فشارهای جانبی بتن ، استفاده از بلت و مهره و واشر به همراه مهارهای پشت بند قالبها می باشد . در سازه های آبی که مبحث آب بندی سازه بتنی مطرح و بسیار حائز اهمیت است ، سوراخ ایجاد شده توسط بلت در بتن ، پس از اتمام بتن ریزی و قالب برداری و در آوردن بلت ها ، یک ضعف سازه ای محسوب می شود و باید برای پر کردن و همچنین آب بند نمودن آن اقدامات لازم را انجام داد.
پر نمودن این حفره ایجاد شده ، با ملاتهای سیمانی ، بخصوص در دیواره های با ضخامت بالا و متراکم کردن آن جهت ممانعت از خروج آب کار بسیار مشکلی است . بهترین روش آب بندی محل عبور بلت در بتن ، پیش بینی و اقدام قبل از بتن ریزی و در هنگام کار گذاری بلت داخل سازه می باشد .

میان بلت آب بند پلاستیکی که ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین نوع میان بلت جهت آب بندی محل عبور بلت می باشد، از جنس پلاستیک طراحی و تولید شده است که از 5 نوع قطعه تشکیل و مونتاژ و استفاده می شود.
هزینه استفاده از میان بلت آب بند پلاستیکی نسبت به سایر میان بلت های موجود مانند میان بلت چدنی و میان بلت فنری تا حداقل 70 درصد کمتر است و مزایای بسیاری را برای کارفرما در بر دارد.

از جمله مهم ترین مزایای استفاده از میان بلت آب بند پلاستیکی نسبت به سایر میان بلت های فلزی یا چدنی، استفاده از بلت یک تکه و معمولی است که از آن می توان در سایر پروژه ها نیز استفاده نمود. ولی در میان بلت های دیگر باید از بلت های با طول کوچکتر و یا بلت های بیرونی ( یک طرف بلت دنده ریز و طرف دیگر دنده درشت )استفاده نمود، که قابلیت استفاده از بلت را در پروژه های دیگر محدود می کند و از این نظر نیز استفاده از میان بلت آب بند پلاستیکی مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای کارفرما ایجاد می کند.

میان بلت آب بند پلاستیکی به سادگی با افزایش طول لوله آجدار پلاستیکی ( قطعه میانی مجموعه میان بلت ) قابلیت افزایش طول دارد و این در حالی است که این موضوع در مورد میان بلت های چدنی و یا فلزی با محدودیت مواجه است و یا با صرف هزینه بسیار بالاتری انجام می شود. قطعات اصلی تشکیل دهنده میان بلت آب بند پلاستیکی از مواد اولیه پلی وینیل کلراید تولید شده است که هیچ گونه اثر بخشی منفی بر روی بتن ندارد و قطعاتی از میان بلت که در بتن باقی می مانند ( لوله و رابط ) در سطح خود دارای آج و دندانه می باشند تا درگیری بهتری با بتن داشته باشند.

 

قیمت میان بلت پلاستیکی

 

 

قطعات تشکیل دهنده میان بلت آب بند پلاستیکی

رابط میان بلت آب بند پلاستیکی
مخروطی میان بلت آب بند پلاستیکی
لوله آجدار PVC
آب بند کننده لاستیکی ساده ( استاپر U )
آب بند کننده لاستیکی لبه دار ( استاپر T )

 

 

رابط میان بلت آب بند پلاستیکی

رابط میان بلت پلاستیکی قسمت واسط بین مخروطی میان بلت و لوله آجدار می باشد که پس از اجـرا، داخل بتن به جای خواهد ماند و استاپرهای لاستیکی ساده و لبه دار درون رابط میان بلت پلاستیکی و لوله آجدار PVC تثبیت و جـاسازی می شود . رابـط میـان بلت پلاستیکی از نظـر هندسی به گونه ای تولید شده است که درگیـری کاملی با بتن داشته باشد .

 

مخروطی میان بلت آب بند پلاستیکی

قطعه اتنهائی در فرآیند آب بندی محل عبور بلت از داخل بتـن تـوسط میـان بلت آب بند پلاستیکی، مخـروطی میـان بلت پلاستیکی می باشد که پس از اتمام بتن ریزی و باز کردن قالب ها توسط انبر دست از دو سـر میان بلت خـارج می شـوند تا قطعات لاستیکـی استاپـر راحت تـر درون سوراخ رابط میان بلت و لوله آجدار جـا زده شـوند .

 

آب بند کننده لاستیکی ساده (استاپر U )

این قطعه بعنوان آب بند کننده میانی، در فرآیند آب بندی محل عبور بلت توسط میان بلت پلاستیکی آب بند می باشد که پس از اتمام بتن ریزی و خارج کردن مخروطی میان بلت از دو انتهای میان بلت پلاستیکی، توسط اعمال فشار، به قسمت میانی لوله میان بلت هدایت شده و وظیفه آب بند کردن قسمت میانی را بر عهده دارد. استاپر U از جنس PVC نرم و مقاوم تولید می شود .

 

آب بند کننده لاستیکی ساده (استاپر T )

این قطعه آب بند کننده نهایی دو سر میان بلت در فرآیند آب بندی محل عبور بلت توسط میان بلت پلاستیکی می باشد که پس از اتمام بتن ریزی و باز نمودن قالبها و خـارج کردن مخـروطی میـان بلت از دو انتهـای میان بلت، توسط فشـار در دو انتهای میان بلت جا زده می شود و وظیفـه آب بندی و مسدود نمودن دو سـر حفره ایجاد شده توسط میان بلت را به عهده دارد. استاپر T از جنس PVC نرم و مقاوم تولید می شود.

 

لوله آجدار PVC

لوله آجدار PVC به عنوان قطعه واسطه در ساختار میان بلت آب بند پلاستیکی به کار می رود و وظیفه کاهش و یا افـزایش طول میان بلت آب بند پلاستیکی را در فرآیند تولید و مونتاژ بر عهده دارد . علت آجدار شدن یا به اصطلاح مضرس شدن سطح لوله، درگیری بهتر لوله با بتن است .لوله آجدار پلاستیکی با قطر خارجی 25 میلیمتر و قطر داخلی 22 میلیمتر جهت عبور بلت با قطر 16 و 18 میلیمتر مناسب می باشد .

 

نام محصولقطر بلت عبوریتعداد در بستهوزن بسته
NameBolt  Packing (QTY) WEIGHT (KG)
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 181008/2
Midbolt 20
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 181008/9
Midbolt 25
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 1850 4/9
Midbolt 30
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 1850 5/2
Midbolt 35
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 1850 5/8
Midbolt 40
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 1850 6/2
Midbolt 45
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 18506/8
Midbolt 50
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 18507/2
Midbolt 55
میان بلت آب بند پلاستیکی16 – 18508/8
Midbolt 60

 

 

نحوه استفاده میان بلت پلاستیکی آب بند

طریقه مصرف میان بلت پلاستیکی آب بند چگونه است ؟

جهت کارگذاری میان بلت آب بند پلاستیکی، باید ابتدا قطعات مخروطی و رابط میان بلت با لوله آجدار پلاستیکی با توجه به ضخامت مونتاژ شود. معمولاً این کار در کارخانه سازنده صورت می پذیرد و میان بلت ها با توجه به طول مورد نظر کارفرما تولید و مونتاژ و بسته بندی می شود .
ابتدا شبکه میلگردی بافته شده و اسپیسرهای پلاستیکی ویل فیکس جهت تنظیم فاصله بین میلگرد و بدنه قالب، کارگذاری می شود . سپس یک طرف از قالب بندی مونتاژ و تثبیت می شود .
بنا به ضخامت دیواره بتنی در فواصل مشخص مابین قالبها ، از قالبهای سوراخدار که دارای اندازه های استانداردی می باشند، جای گذاری می شود .

در مرحله بعد بلت مناسب با ضخامت دیواره و نوع مهاری های پشت قالب انتخاب می شود ( طول بلت معمولا بر اساس ضخامت دیواره بعلاوه 40 الی 70 سانتیمتر با توجه به نوع مهارهای پشت قالب تعیین می شود ). بلت از قسمت خارجی قسمت قالب بندی شده وارد شبکه میلگردی می شود .

 

در مرحله بعد میان بلت آب بند پلاستیکی بصورت غلاف روی بلت قرار داده می شود. سپس قالب بندی طرف دیگر انجام شده و بلت از سوراخ قالب روبرو خارج می شود .
و در نهایت توسط مهره و واشر مخصوص و مهاری های مناسب که با توجه به ضخامت سازه از جنس لوله یا قوطی یا ناودانی انتخاب می شود ، سازه تثبیت شده و عملیات قالب بندی به اتمام میرسد.

پس از بتن ریزی و قالب برداری ، در سطح بتن پره های مخروطی میان بلت در سطح بتن دیده می شود که باید با ابزاری مانند انبردست آن را از داخل بتن خارج نمود. پس از خروج مخروطی میان بلت پلاستیکی از سطح، حفره ای مخروطی شکل در بتن بصورت خالی به جای می ماند که در انتهای آن می توان به سوراخ رابط میان بلت دسترسی پیدا کرد .

در مرحله اول آب بندی حفره ایجاد شده توسط میان بلت پلاستیکی ابتدا یک عدد آب بند کننده لاستیکی ساده ( استاپر یو ) را با فشار داخل حفره نموده و آن را تا وسط لوله آجدار پلاستیکی هدایت می کنیم.
در مرحله دوم دو عدد آب بند کننده لاستیکی لبه دار (استاپر تی ) را از دو طرف وارد حفره رابط میان بلت می نماییم تا لبه استاپر با لبه رابط درگیر شود .
تا اینجا با قرارگیری استاپرها آب بندی قطعی میان بلت انجام شده است ولی برای اطمینان بیشتر و نهایی نمودن عملیات آب بندی فضای مخروطی شکل به جای مانده از خروج مخروطی را توسط ملات آب بند ( ترکیب گروت + چسب بتن آب بند ) پر می نماییم.

 

نحوه استفاده میان بلت آب بند پلاستیکی

روش مصرف میان بلت آب بند پلاستیکی چگونه است؟

میان بلت آب بند پلاستیکی پس از اجرای آرماتوربندی و بستن قالب ، میان دو جداره قالب جای گذاری می شود . سپس بتن ریزی انجام می شود .
پس از اتمام بتن ریزی و گیرش بتن ،قالب ها باز شده و مخروطی میان بلت، توسط انبردست از دو سطح بتن خارج شود .
قطعـات آب بند کننـده لاستیکی طبق ضـوابط و دستورالعمل های موجـود جای گذاری می شوند .
حفره های به جای مانده از خروج مخروطی میان بلت توسط ملات آب بند پر شود.

 

خرید میان بلت پلاستیکی

 

نکات مهم در مورد میان بلت آب بند پلاستیکی

نکات ضروری در زمان استفاده از میان بلت آب بند پلاستیکی چیست؟

از میان بلت آب بند پلاستیکی می توان فقط به عنوان غلافی جهت عبور بلت استفاده نمود . در این حالت استاپرها از ساختار میان بلت آب بند پلاستیکی حذف خواهند شد.این کار در مواقعی انجام می شود که سازه نیاز به آب بندی ندارد.
قطعه مخروطی پلاستیکی حتی در مواردی که آب بندی سوراخ بلت مدنظر نیست هم باید از داخل بتن خارج شود، زیرا وجود پلاستیک با سطح بتن مقطع بزرگ در سطح می تواند در مقطع مورد نظر ضعف سازه ای ایجاد کند.
میان بلت آب بند پلاستیکی علاوه بر ایفای نقش آب بندی محل عبور بلت ، مانع خروج شیره بتن از سوراخهای سطح قالب به بیرون خواهند شد.
استفاده از استاپر تی و یو (ساده و لبه دار) طبق توضیحات مذکور در روش مصرف لازم الاجرا می باشد و مجاز به حذف و یا کم کردن استاپرها نمی باشیم.
میان بلت آب بند پلاستیکی برای عبور بلت با قطر 16 و 18 میلیمتر طراحی شده است و برای قطرهای بالاتر جوابگو نیست.

 

مراحل مونتاژ میان بلت آب بند پلاستیکی
مرحله 1 : ابتدا شبکه میلگردی بافته شده و یک طرف از قالب بندی دیوار با توجه به نقشه اجرایی مونتاژ شود. سپس یک عدد بلت تمام رزوه که بنا به قطر دیوار و وضعیت پشت بندها ، طول آن تعیین شده است از قسمت بیرون قالبها وارد سازه آرماتور بندی شود. لازم است بخشی از بلت که بیرون قالب قرار دارد توسط مهره بلت و واشر مخصوص تثبیت شود.
مرحله 2 : میان بلت مونتاژ شده شامل رابط و مخروطی و لوله پلاستیکی آجدار را با توجه به قطر دیواره ، انتخاب و روی بلت بصورت غلاف پوششی قرار می دهیم .باید یک سر میان بلت آب بند پلاستیکی با جداره داخلی قالب مماس شود.
مرحله 3 : پس از جای گذاری میان بلت آب بند پلاستیکی ، قالب بندی سمت دیگر دیوار را تکمیل می کنیم. بصورتی که جداره داخلی دو سمت قالب به دو انتهای میان بلت آب بند پلاستیکی بچسبد . دقت نمایید که بلت از دو طرف قالبها به یک اندازه باید خارج شود . سپس با بستن مهاری ها و مهره و واشر، سازه قالب بندی را تثبیت می نماییم.در این مرحله میان بلت آب بند پلاستیکی ضخامت دیواره را نیز کاملاًً تنطیم نموده است.
مرحله 4 : پس از مونتاژ کامل قالب بندی دیوار از طرفین و تثبیت توسط مهاری ها و پشت بندها و مهره و واشر و حصول اطمینان از ایستایی و تحمل در برابر نیروهای هیدرواستاتیکی بتن توسط قالب ، بتن ریزی با توجه به ضوابط و استانداردهای لازم انجام می شود.
مرحله 5 : پس از اتمام بتن ریزی و رسیدن بتن به گیرش اولیه ، قالبهای فلزی از دو سمت دیوار با برداشتن مهاری ها و مهره و واشر باز می شود و عمل کیورینگ و عمل آوری بتن آغاز می شود.
مرحله 6: بلت مهاری موجود در حفره میان بلت آب بند پلاستیکی که در داخل بتن به جای مانده است به راحتی با کشیدن از یک طرف، از داخل میان بلت آب بند پلاستیکی و سازه بتنی خارج می شود.
مرحله 7 : پس از خروج بلت ، قسمت پره ای شکل قطعه مخروطی میان بلت در دو سوی دیوار ، در سطح بتن مشاهده می شود . از نظر سازه ای وجود پلاستیک با سطح مقطع بزرگ در سطح بتن و به فرم تو خالی، می تواند ضعف سازه ای برای آن مقطع ایجاد نماید . با استفاده از انبر دست مخروطی را از سطح بتن خارج می نماییم تا به حفره رابط میان بلت که سوراخ آن هم اندازه با قطر داخلی لوله آجدار پلاستیکی است ، دسترسی پیدا کنیم.
مرحله 8 : برای آب بندی حفره به جا مانده حاصل از عبور بلت ، یک عدد آب بند کننده لاستیکی ساده ( استاپر یو ) را با فشار مطابق شکل به کمک میلگرد یا قطعه ای میله ای شکل مطابق شکل به قسمت میانی سازه هدایت می کنیم تا سدی در برابر نفوذ آب از داخل حفره موجود باشد.
مرحله 9 : جهت افزایش ضریب اطمینان دو عدد آب بند کننده لاستیکی لبه دار یا استاپر تی را از دو طرف با فشار وارد دو سر رابط میان بلت پلاستیکی می نماییم . دقت شود استاپر تی را به حدی باید به داخل حفره هدایت کنیم که لبه استاپر با لبه رابط میان بلت آب بند پلاستیکی درگیر شود.
مرحله 10 : برای حصول اطمینان از نفوذناپذیر شدن بتن و پر نمودن حفره مخروطی شکل به جای مانده از خروج مخروطی پلاستیکی میان بلت ، ملاتی متشکل از گروت و چسب بتن آب بند ساخته و توسط آن حفره را پر می نماییم . چنانچه مراحل مذکور با دقت انجام شود آب بندی صد درصد توسط میان بلت آب بند پلاستیکی محقق خواهد شد.

 

 

قیمت میان بلت پلاستیکی / خرید میان بلت پلاستیکی / فروش میان بلت پلاستیکی

باتوجه به ثابت نبودن قیمت میان بلت آب بند پلاستیکی و تغییرات قیمت قطعات پلاستیکی قالب بندی جهت خرید میان بلت آب بند پلاستیکی و اطلاع از نحوه فروش میان بلت آب بند پلاستیکی با واحد فروش تماس فرمایید تا قیمت روز میان بلت پلاستیکی و سایر محصولات مانند قیمت مخروطی میان بلت فنری ، قیمت غلاف دو سر مخروط ، قیمت قوطی کلید و پریز ، قیمت نوار درزگیر قالب و قیمت کلاهک امن را دریافت نمایید.

 

 

سیستم میان بلت پلاستیکی

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز و بکارگیری نیروی متخصص و مجرب توانسته محصولات خود را با کیفیت و استاندارد بالا به بازار عرضه کند.

04
05
bolt fanari
bolt fanari02
mianbolt
mianbolt01
mianbolt02

 

پرسش و پاسخ

چه زمانی می توانیم از میان بلت آب بند پلاستیکی استفاده کنیم؟

کاربرد میان بلت آب بند پلاستیکی به عنوان غلافی برای عبور بلت می باشد. در این حالت استاپرها از ساختار میان بلت آب بند پلاستیکی حذف خواهند شد. این کار در مواقعی انجام می شود که سازه نیاز به آب بندی ندارد.

انواع میان بولت آب بند چیست؟

میان بولت آب بند پلاستیکی یا پی وی سی، میان بولت آب بند چدنی، میان بولت آب بند فنری

میان بولت آب بند پلاستیکی چیست؟

میان بولت آب بند پلاستیکی قطعه ای است جهت آب بند نمودن و ترمیم سازه های بتنی نظیر مخازن و استخرها که نیاز به آب بندی دارند.

 

  • تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455                        4

    واحد فروش: 09127088419                                              تلفکس : 02155852218

    ارتباط با ما
    ارتباط با ما سازه بتن

سازه بتن | کیفیت بالا ، قیمت مناسب 

تماس با ما

واحد فروش مواد شیمایی بتن : 09127088419
واحد فروش قالب بتن و ماشین آلات ساختمانی: 09123761634
تلفکس : 02155852218-19
 


تهران ، اتوبان آیت الله سعیدی شمال
بعد از مترو نعمت آباد ، پلاک 455

Recover Joomla Template

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت محصولات سازه بتن با بیش از 1000 محصول . 

Recover Joomla Template

 

کلینیک ساختمانی سازه بتن با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت ساختمان کشور و با همکاری نزدیک و عقد قرارداد تولیدی با بزرگترین برندهای ساختمانی کشور توانسته است بیش از 1000 کالای منحصر به فرد از پی تا بام را تهیه و در سبد کالایی خود ایجاد نماید . امیدواریم بتوانیم با ارائه قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تحویل سریع در جهت رفع نیازهای این بخش مهم از صنعت ساختمان کشور برآییم .